5 fakti par jumtu montāžu, kurus Jūs nezinājāt

aizdevums internetāMājai nepieciešams kārtīgs jumts, lai tās iedzīvotājus pasargātu gan no lietus, gan sniega. Kvalitatīvs jumts nodrošina ne tikai aizsardzību no sliktiem laikapstākļiem, bet arī spēj pasargāt mājas ārējo sienu konstrukciju no bojājumiem. 

Tāpēc par jumta stāvokli ir regulāri jārūpējas, un brīžos, kad jumts savu laiku jau nokalpojis vai ticis pie kāda cauruma, jāparūpējas par tā savlaicīgu remontu un montāžu. Tāpēc pirms apsverat jumta nomaiņu, ņemiet verā 5 faktus par jumta montāžu.

 

  • Pirms montāžas darbu sākšanas jāveic izpēte

 

Pirms montāžas darbu uzsākšanas jāveic izpēte par to, kādu jumta seguma veidu izvēlēties Jūsu mājai, kas būs viss piemērotākais variants tieši Jums,  cik daudz materiāla būs vajadzīgs un kādi piedāvājumi jumtu segumiem ir pieejami tirgū. Ja jumta montāža liekas ļoti dārga, tā nepieciešami steidzami, taču līdzekļi tam nav iekrāti, palīdzēt var aizdevums internetā. Iepriekšējā izpēte var palīdzēt ietaupīt naudu gan uz materiāliem, gan uz profesionālu darba spēku montāžas darbiem.

 

  • Jumta montāža ietekmē ne tikai jumta stāvokli

 

Veicot jumtas montāžas darbus, jāņem vērā arī tas, kā tas ietekmēs arī citas mājas konstrukcijas sadaļas, piemēram, siltumizolāciju. Arī pašai jumtai montāžai nepietiek tikai ar dakstiņu vai šīfera iegādi, jāiegājās arī montāžai nepieciešamie palīglīdzekļi, piemēram, jumta plēve. Vēlams visas jumta montāžai nepieciešamās lietas iegādāties no viena un pārbaudīta ražotāja. 

 

  • Jumta montāžu varat veikt arī saviem spēkiem

 

Jā, tik tiešām jumta montāžas darbus varat veikt arī pats, vieglāk to izdarīt ar šīferi, tomēr, ja jums piemīt zināmas tehniskās zināšanas un iemaņas, tiksiet galā arī ar sarežģītākiem jumta segumu veidiem. Mūsdienās arī iespējams tikt pie profesionālas konsultācijas, lai jumta montāžas darbi pašam nesagādātu pārāk lielas rūpes, arī interneta vidē atrodamas dažādu jumta segumu veidu montāžas instrukcijas. Un, ja esat nolēmis jumta montāžu paveikt pats saviem spēkiem, pieaiciniet kādu palīgu, kurš palīdzēs tikt ar visu galā.

 

  • Dakstiņu montāža nav nemaz tik sarežģīta

 

Par dakstiņu jumtiem ir samērā daudz mītu, piemēram, ka tiem ir ļoti liels svars, ka tie ir ļoti dārgi, un ka tos ir ļoti sarežģīti uzstādīt. Jā, tas varbūt ir laikietilpīgāk par tradicionālā šīfera uzlikšanu, tomēr dakstiņu jumta uzklāšana brīžiem ir pat vieglāka nekā citu jumtu veidu uzstādīšana, jo to izmērs ir salīdzinoši mazs un uzstādīšana iespējama jebkuros laikapstākļos. Turklāt dakstiņu jumts kalpos ļoti ilgi.

 

  • Jāņem vērā jumta seguma ražotāju sniegtā garantija

 

Noteikti ieteicams pievērst uzmanību ražotāju noteiktajam jumta seguma garantijas laikam, tas ļaus izvērtēt, kurš seguma veids būs vislabāk piemērots tieši Jūsu mājai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *