Cik maksā dzīvokļa remonts?

celtnieks

Dzīvokļa remonts. Šie divi vārdi sākumā dažiem var šķist pavisam vienkārši, taču, sākot iedziļināties un izpētot tā izmaksas, cilvēki nereti saskaras ar dažādiem šķēršļiem. Draugu un tuvinieku pieredze apstiprina, ka telpu pārveidošana ir rūpīgi un detalizēti jāizplāno.

Kad esat izlēmuši, kādu vēlaties redzēt savu dzīvokli, nākamais posms, kuram nevajadzētu žēlot ne laiku, ne arī līdzekļus, ir izmaksu un termiņu noteikšana. Veicot jebkādus remontdarbus, vai tie būtu dzīvoklī, vai mājā, atcerieties, ka detalizēta izmaksu un termiņu plāna izveide palīdzēs izvairīties no negaidītām situācijām un uztraukuma pilniem mirkļiem.

Sastādot mājokļa pārveides budžetu, ieteicams atvēlēt noteiktu naudas summu negaidītiem darbiem. Tādi visbiežāk gadās vietās, kurās sen nav veiktas pārmaiņas. Demontējot vecās mēbeles, plēšot nost tapetes, mainot flīzes vannas istabā vai lielo sadzīves tehniku virtuvē, bieži vien gadās uziet slēptus defektus, kurus ir noteikti jāsalabo, pretējā gadījumā tie ietekmēs kopējo veicamā darba kvalitāti. Ja rēķināsities ar papildu izdevumiem, izvairīsieties no neparedzētiem sarežģījumiem un jutīsities drošāk par to, ka viss ieplānotais notiks laikā. Protams, ja veiksit tikai nelielas pārmaiņas, piemēram, remontēsit vannas istabu, šī summa būs daudz mazāka nekā tad, ja būsit iecerējis pārveidot visu mājokli.

betona-liesana

Aprēķinot iespējamos izdevumus, noskaidrojiet, cik izmaksā katrs no veicamajiem darbiem atsevišķi – tapešu maiņa, sienu špaktelēšana, apmešana, grīdas seguma noņemšana, lielās sadzīves tehnikas un mēbeļu izvešana utt. Ja, aprēķinot kopējās izmaksas, saprotat, ka nav iespējams atvēlēt rezerves summu neparedzētiem gadījumiem, ieteicams meklēt lētāku telpu pārveidošanas risinājumu. Tāpat, kad esat izplānojis, ko vēlaties mainīt, apsveriet, vai nav kāds posms, kuru varat paveikt pats, bez celtnieku iesaistes (piem., noņemt vecās tapetes)? Šis ir viens no veidiem, kā rīkoties, ja nepieciešams ietaupīt.

Kad esat sastādījis veicamo darbu plānu, nepieciešams izvēlēties celtniekus un citus meistarus, kuriem uzticēt savu dzīvokli. Pievērsiet uzmanību tam, kā šie cilvēki piedāvā izpildīt jūsu noteiktos uzdevumus un kā viņi sastāda jūsu mājokļa pārveidošanas tāmi.

Tas, kā meistari būs sastādījuši tāmi, norāda uz viņu profesionalitāti, spēju orientēties pieejamo materiālu klāstā un cenās. Tiem, kuri iepriekš nav bijuši saistīti ar šāda veida darbiem, konkrēto pakalpojumu izmaksas neko daudz neizteiks. Šo iemeslu dēļ rūpīgi izvēlieties tos cilvēkus, kuriem uzticēsit īstenot savas ieceres.

Kad tāme ir izskatīta un abas puses apspriedušas, kā paveikt darbus, nepieciešams noslēgt vienošanos, kurā minētas detaļas par uzdevumu paveikšanas termiņiem, cenām, abu pušu atbildību, nepieciešamajām iekārtām, apdrošināšanu utt. Līguma sagatavošanā ieteicams konsultēties ar speciālistu, lai novērstu iespējamās neskaidrības un sarežģījumus.

Kad tas paveikts, laiks ķerties pie dzīvokļa remonta veikšanas! Ja būsit noslēguši vienošanos, nebūs jāpiesaista būvuzraugs vai pašam nemitīgi jāpieskata strādnieki, lai darbs tiktu paveikts kvalitatīvi. Lai izdodas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *