Ekipējums pārgājienam- ko vislabāk ņemt līdzi?

 

sporta somasVasara ir viens no lieliskākajiem gadalaikiem, lai dotos pie dabas krūts. Viens no aktivitāšu veidiem ir pārgājieni- garāki vai īsāki- tas, protams, no katra paša spēkiem atkarīgs. Neskatoties uz to, vai dosies garākā vai īsākā pārgājienā- abējādos gadījumos ir jābūt sagatavotam gan fiziski, gan tehniski. Šoreiz nerunāsim par to, cik fiziski jābūt sagatavotam ejot pārgājienā, bet gan par tehniskajām lietām, lai būtu ērti, komfortabli un viegli nosoļot vairākus kilometrus.

Līdzi ņemamās lietas

Skaidrs ir tas, ka iegādājoties mugursomu un plānojot maršrutu, Tev ir jāzina, ko ņemsi pārgājienā līdzi. Sporta somas vai pārgājiena mugursomas sagatavošana ir jāizvērtē rūpīgi un jāparedz divi soļi uz priekšu savas vajadzības. Noteikti somā ielieciet pirmās palīdzības aptieciņu- sāpīgi nobrāzumi, kritienu brūces, vai kodumi, var tikt ātri apārstēti vai dezinficēti. Papildus sagatavojies ēdienreizēm- sērkociņi, papīrs, bļodiņa, dakša vai karote, viegli pagatavojama un ātri nebojājoša pārtika. Neaizmirsti arī par higiēnas lietām- tualetes papīrs, roku dezinfekcijas līdzeklis, ja nakšņojiet- zobu birste, zobu pasta.

Labi pārgājienu apavi

Bieži vien cilvēki pēc pirmo pārgājienu pieredzes saka, ka tie ir bijuši lieliski, bet tie apavi… Lai būtu gudrāks par citiem, klausi tomēr ekspertus- iegādājies specializētās zeķītes, lai apavi un zeķes nenoberztu kājas un tās nebūtu tulznās jau pēc pirmajiem trim kilometriem. Zeķēm arī ir jāelpo. Ja gadījumā ir paredzēts doties gar ūdeņiem, drošības pēc paņem vairākus zeķu pārus.

Apavi- ērti, komfortabli sporta apavi, kuri ir gan iestaigāti, gan ar brīvu vietu pēdas paplašināšanās gadījumā. Ilgstoši staigājot pēdas var nedaudz pietūkt un radīt milzīgu diskomfortu- tāpēc neņem apavus, kas turas ļoti, ļoti saspiesti pie kājas.

Apģērbs

Sagatavo apģērbu vairākām kārtām- apakšveļa, bikses, krekli, džemperis un/vai virsjaka, cepure, pārgājienu cimdi, zeķes. Ja ir iegādāta termoveļa- noteikti izmanto to. Tai nevajadzētu būt apspīlētai un par ciešu, bet gan ērtai un komfortablai, jo kā nekā, tiks veikti vairāki kilometri ar kājām. Ir arī specializētais pārgājienu apģērbs- bikses, kurām ir gan kabatas, gan izdares, gan komforta līmenis cits, bet par tām varēsi domāt, kad būsi nolēmis veikt ne tikai pastaigu taku pārgājienus, bet arī nopietnus un ilgus ceļa gabalus.

Neaizmirsti ielikt somā virsjaku vai lietus jaku, vislabāk, ja tā ir divi vienā. Lietus jakai būtu jābūt ar elpojošu un mitrumizturīgu materiālu, kā arī ar kapuci.

Lai pārgājiens būtu ērts un nesagādātu raizes, pārgājiena ekipējumu vari meklēt arī interneta veikalā 220.lv!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *