Kā pareizi iekārtot mājokli?

galds

Ikvienam ir sava vīzija par to, kā varētu izskatīties viņu sapņu māja vai dzīvoklis. Kāds, iespējams, iztēlojas milzīgu kamīnu, citam ērtāk būtu apvienot ēst gatavošanas zonu ar dzīvojamo istabu. Mājokļa iekārtošanai nepieciešams laiks un līdzekļi, tāpēc der atcerēties vairākus padomus, lai to būtu iespējams paveikt ne tikai izdevīgi, bet arī pareizi.

Pirms iegādāties preces mājas vai dzīvokļa iekārtošanai, nepieciešams rūpīgi pārdomāt savas vēlmes un saprast, kas pašiem patīk. Lai plašajā veikalu piedāvājumā neapjuktu, vēlams jau laicīgi sastādīt sarakstu, pēc kura vadīties. Tāpat arī nepieciešams konsultēties ar celtnieku, kurš pārveidos telpas, lai noskaidrotu, vai idejas, kuras vēlaties piepildīt, konkrētajā vietā ir iespējams realizēt.

Mājokļa iekārtošanas darbus ieteicams sākt no apjomīgākām plaknēm, piemēram, grīdas, pēc tam, pārejot pie sienām un griestiem. Plānojot iekārtojumu, noteikti nedrīkst aizmirst kopējo ēkas arhitektūru, kas ietekmē telpu griestu augstumu utt. Ja dzīvoklī vai mājā, kuru iekārtojat, ir zemi griesti, īpašu uzmanību jāpievērš tam, lai tie netiktu pārlieku akcentēti, kas vēlāk radīs nomācošu atmosfēru.

trepes

Iekārtojot dzīvojamās telpas, noteikti jāizlemj, kas būs istabas svarīgākais akcents, kuram pēc tam pieskaņot pārējos interjera elementus. Ja būvniecības procesā sapratīsit, ka vēlaties redzēt savā mājoklī greznas un masīvas mēbeles, grīdu un sienas būtu ieteicams veidot mazāk uzkrītošas.

Ļoti labs un noderīgs interjera akcents, kurš nepieciešams ikvienā dzīvoklī vai mājā, ir aizkari. Ar to palīdzību var radīt noteiktu atmosfēru, turklāt tos ir ātri un vienkārši iespējams nomainīt.

Lai telpas, kurās dzīvosit, justos omulīgāk, jāatrod veids, kā izvēlētajam interjera akcentam “atbalsoties” visā telpā. Piemēram, ja esat izvēlējušies skaistu gleznu, centieties tās vadošos toņus ievīt arī tapetēs, mēbelēs vai grīdas klājumā. Tāpat mēbeļu, sienu apdares un grīdas izvēli ietekmē tas, cik daudz un kāda vecuma cilvēki šeit dzīvos un, vai jums ir kāds mājdzīvnieks.

Domājot par mājokļa iekārtošanu, der atcerēties, ka jābūt uzmanīgiem ar dažādu lietu un materiālu jaukšanu. Telpu arhitektūrā nebūtu ieteicams vienu sienu krāsot, citu apstrādāt ar apmetumu, bet uz trešās līmēt tapetes. Šādā veidā, piemēram, dzīvojamā istaba, var pazaudēt savu būtisko atmosfēru un izskatu. Tomēr, ja izvēlēsieties iet ekstrēmāko ceļu, šos jautājumus noteikti būtu nepieciešams apspriest arī ar celtnieku komandu vēl pirms būvniecības uzsākšanas.

Neliela, bet ļoti svarīga mājokļa sastāvdaļa ir priekšnams. Arī tā iekārtošanai ir jāpievērš īpaša uzmanība. Jāizlemj, kāda būs tā funkcija. Galvenokārt, tā ir zona starp ielu un dzīvojamo telpu, tādēļ noteikti jāparūpējas, lai tajā atrastos vieta, kur atstāt virsdrēbes un apavus. Praktisks priekšnama elements ir skapis ar spoguli, kā arī pakaramie – ne tikai drēbēm, bet arī, piemēram, atslēgām.

Viena no mājokļa centrālajām telpām ir virtuve, tādēļ, lai tā būtu ne tikai funkcionāli, bet arī glīti iekārtota, der atcerēties dažus ieteikumus. Pirmkārt, jāsaprot, kādam mērķim kalpos šī telpa un kas tajā visbiežāk darbosies. Tā kā virtuve visbiežāk tiek izmantota ēst gatavošanai, visam ir jābūt pakārtotam atbilstoši funkcijai. Tomēr nedrīkst aizmirst šo telpu pieskaņot kopējam mājokļa interjeram.

Ēst gatavošanas zonas plānošanu vajadzētu sākt no sadzīves tehnikas izvēles. Kā pirmo un centrālo objektu nepieciešams atrast plīti, pēc tam piemeklējot visu pārējo. Turklāt plīti un izlietni jānovieto tā, lai attālums starp tām būtu viens solis. Blakus tās likt nebūtu ieteicams. Savukārt trauku mazgājamo mašīnu vajadzētu novietot blakus izlietnei. Lai būtu ērtāk gatavot, cepeškrāsni var iebūvēt zem plīts. Tāpat jāpadomā par virsmu, kur novietot produktus, kā arī par galdu un krēsliem, ja vēlaties baudīt maltīti tajā pašā telpā.

Domājot par vannas istabas iekārtošanu, pirmkārt, jāņem vērā telpas platība. Ja tā ir pietiekami liela, varat iebūvēt sadzīves tehniku, piemēram, veļasmašīnu. Savukārt, ja telpa ir neliela, vannas vietā ieteicams izvēlēties dušas kabīni, kas ietaupa apmēram pusi no standarta platības, ko aizņem vanna. Tāpat jāpadomā par skapīti, kuru ērtāk būtu iebūvēt zem izlietnes. Tajā iespējams glabāt dvieļus, vai arī sadzīves ķīmiju.

Iekārtojot savu mājokli, atcerieties, ka tam jābūt omulīgam un ērtam. Tādam, kurā ne tikai pašiem prieks atgriezties, bet arī ciemiņiem patīkami atrasties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *