Kā pašam sakomplektēt savu triku skrituļdēli

bērnu skrituļdēlisJa Tavs bērns ir nolēmis braukt ar triku skrituļdēli, tad jāsaprot cik nopietni to darīs. Iesācējiem iesakām iegādāties jau gatavu skeitborda komplektu (bērnu skrituļdēlis), ar kuru varēs braukt, līdz ko būsiet izgājuši no veikala. Taču, ja braukšanai vēlas pievērsties nopietni, ir vērts pašam komplektēt savu skrituļdēli, jo tad tas būs piemērots tieši Tavam braukšanas stilam.

Lai sakomplektētu savu skrituļdēli, sekojiet soļiem no A – H.

 1. Klāji vai deki – platums klājiem ir norādīts collās, visbiežāk 7 – 10’’ pusaudžiem un 3,5 – 7’’ mazākiem bērniem.

Skreitparkiem ērtāks un stabilāks būs platāks dēlis, bet braukāšanai pa ielām, un ātrākai manevrēšanai būs šaurāks dēlis.

Dēļa garums arī būs norādīts collās un tas būs proporcionāls dēļa platumam un atbilstošs kāju lielumam un vecumam. Parasti tas ir 28 – 33’’.

 1. Attālums starp trekiem, kas ir ratu pamatne – soļa nozīmei atšķirību sajutīs tikai profesionāli skeitbordisti. Šis attālums parasti ir 13 – 15’’.
 2. Treki – tā ir daļa, kas nodrošina stūrēšanas funkciju, tā platumam jāsakrīt ar dēļa platumu.

Treki iedalās:

 • zemajos – nodrošina vislielāko stabilitāti un domāti maziem (50 – 53mm) riteņiem;
 • vidējos – paredzēti parkiem un ielām (riteņiem, kam ir 53 – 56 mm);
 • augstajos – paredzēti ātrumam un kantēšanai (riteņiem kas lielāki par 56 mm)
 1. Raizers – nav obligāta sastāvdaļa, taču tā labi absorbē triecienus un ar to var panākt augstāku dēļa efektu. Šī detaļa atrodas starp dēļa klāju un trekiem.
 2. Riteņi – jāizvēlas izvērtējot cietību un izmēru. Ar mazākiem riteņiem varēsi attīstīt ātrumu, bet vieglāk braukt būs ar lielākiem. Labāk turēsies pie zemes un klusāki būs mīkstie riteņi, bet skaļāki un ātrāki būs cietie riteņi.
 3. Gultņi – tos vērtējot būs jāņem vērā daudz aspektus – viskozitāti, lodīšu skaitu (jo mazāk jo brīvāk ripos), distancera esamību.
 4. Skrūves – lai saskrūvētu savu skrituļdēli Tev būs vajadzīgas 1’’ skrūves.
 5. Smilšpapīrs – to izmantosi uzklājot uz dēļa virsmas, lai būtu labāka saķere kustoties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *