Kādēļ taupība ir neatņemama personīgo finanšu plānošanas sastāvdaļa?

patēriņa kredītsDaļa cilvēku nav apmierināti ar savu finansiālo situāciju. Un ļoti bieži pie tā nav vainojams nopelnītās naudas daudzums. Iemesli meklējami  kur citur.

Pirmkārt, daudzi mēdz sev uzdot jautājumu – vai es pelnu vairāk, nekā pelnīju pirms gada? Viņiem šķiet, ka vienmēr vajag vismaz divas reizes vairāk, lai viņi būtu patiešām laimīgi. Otrkārt, cilvēki mēdz sevi salīdzināt ar citiem. Viņi jautā – vai man ir tikpat (vai vairāk) kā citiem? Personīgā veiksme tiek mērīta salīdzinot sevi ar citiem. Taču šāda attieksme var radīt problēmas – pirmkārt, jau radot vēlmi iegūt pēc iespējas vairāk. Taču, vai tas patiešām ir nepieciešams?

Kādēļ taupīt ir tik svarīgi?

Ienākumu palielināšana ir ļoti svarīga veiksmīgas personīgo finanšu plānošanas sastāvdaļa. Taču tam ir arī otra puse – finansiālās labklājības sasniegšanā liela nozīme ir arī izdevumiem. Un, ja vēlies tērēt mazāk, ir svarīgi pārstāt sevi salīdzināt ar citiem. To apzinoties, rodas pavisam cita izpratne par naudas pārvaldību. Vairs nav vajadzīgs aizdevums, lai iegādātos jaunu, dārgu lietu tikai tāpēc, ka tāda ir arī kaimiņam. Finanšu sistēma tiek pakārtota tam, lai viss, tostarp patēriņa kredīts, kalpotu savu patieso vērtību atspoguļošanai.

Taupība ir būtisks elements personīgo finanšu plānošanā vairāku iemeslu dēļ:

  • Jo mazāk tiek patērēts, jo mazāk nepieciešams, lai nodrošinātu sev vēlamo dzīvesveidu;
  • Jo mazāk tiek tērēts, jo ātrāk iespējams īstenot savus mērķus;
  • Jo mazāk tiek patērēts, jo vienkāršāka kļūst dzīve

Tērējot mazāk, visi finanšu mērķi tiek sasniegti ātrāk, tādēļ taupība patiesībā ir nevis ierobežojums, bet gan brīvība.

Visu nosaka prioritātes

Taupīgums nenozīmē nemitīgu atteikšanos no visiem dzīves priekiem. Patiesībā tas nozīmē iespēju uzlabot savu dzīves kvalitāti – ne tikai šobrīd, bet arī ilgtermiņā. Taču, lai tas patiešām būtu efektīvi, sākumā jāizvirza konkrēti mērķi un jādefinē savas prioritātes. Iespējams, vēlies iegādāties jaunu automašīnu vai iegūt labāku izglītību. Lai arī kāds būtu Tavs sapnis, tā definēšana palīdzēs saprast, no kā vari atteikties šodien, lai sapnis pārvērstos realitātē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *