Piemērotākā automašīna darbam būvniecībā.

 

celtniecība

Kad plānojam automašīnas iegādi, visbiežāk arī apdomājam to, kādam mērķim tā tiks izmantota. Kāds, iespējams, vēlēsies pirkt nelielu un ekonomisku auto, ar kuru doties uz darbu, cits meklēs transporta līdzekli, kuru varētu izmantot ģimenes izbraucieniem, vēl kāds domās mērķtiecīgi un pirks auto, ar kuru piepildīt sen izlolotu sapni, piemēram, uzcelt pirti pie lauku mājas. Ja nepieciešams transporta līdzeklis, kuru izmantot darbam būvniecībā, pirmkārt, jārēķinās ar to, ka tam ir jābūt pietiekoši ietilpīgam. Tomēr tas nav vienīgais, ko vajadzētu ievērot, izvēloties piemērotu automašīnu šādam pielietojumam.

Viens no faktoriem, kas ietekmē auto iegādi, ir tā cena, it īpaši, ja pērkam mašīnu, kura tiks izmantota darba vajadzībām. Tā kā šādām automašīnām ir jābūt ietilpīgām un jaudīgām, jāņem vērā, ka būs jāšķiras no lielākas naudas summas.

Pērkot spēkratu, nedrīkst aizmirst arī par obligātās apdrošināšanas iegādi. OCTA ir nepieciešama ikvienam transporta līdzeklim, kurš piedalās satiksmē. Ja auto īpašnieka dēļ notiks avārija un tajā cietīs kāda cita persona vai tās īpašums, apdrošināšana kompensēs radušos izdevumus. Nav šaubu, ka spēkratam, kuru plānots izmantot kā darba automašīnu, šī apdrošināšana ir īpaši nozīmīga.

Meklējot piemērotāku apdrošinātāju, pie kura iegādāties OCTA apdrošināšanas polisi, lieti var noderēt OCTA kalkulators, kuru piedāvā gandrīz ikviena apdrošināšanas firma, kā arī tie ir pieejami starpnieku mājas lapās, kurās salīdzina vairākus apdrošinātājus. Jāņem vērā tas, ka ikviena apdrošināšanas firma var noteikt savu kritērijus, pēc kuriem noteikt polises cenu. Kā izmantot OCTA kalkulatoru? Ievadiet tajā transporta līdzekļa valsts numuru un reģistrācijas apliecības numuru. Pēc īsa mirkļa jūs varēsit aplūkot to, cik jums izmaksās OCTA polises iegāde konkrētajā firmā. Aplūkosim kritērijus, kurus apdrošinātāji visbiežāk ņem vērā, nosakot OCTA polises cenu.

Obligāto apdrošināšanu iespējams iegādāties uz 3, 6, 9 un 12 mēnešiem. Tas nozīmē, ka, pērkot OCTA uz ilgāku laika periodu, būs jāmaksā mazāk. Turklāt, ņemot vērā to, ka ziemā pieaug negadījumu skaits, obligātās apdrošināšanas iegādi ieteicams veikt pavasarī, kad tā būs lētāka.

Automašīnas lielums arī ir viens no kritērijiem, kurš nosaka OCTA polises cenu. Ja, piemēram, iegādāsities mašīnu celtniecības darbu vajadzībām, maksa par tās apdrošināšanu attiecīgi būs augstāka.

Novērtējot to, kāds ir apdrošināmā transporta līdzekļa dzinēja tilpums, jauda un masa, mainās arī apdrošināšanas polises cena. Smagākam un jaudīgākam automobilim tā būs dārgāka.

Ja automašīna, kura tiks izmantota darbam būvniecībā, būs lietota, jāpievērš uzmanība tās nolietojumam, jo apdrošinātāji ņem vērā arī auto nobraukumu un vecumu. Turklāt svarīgs kritērijs polises cenas noteikšanā ir arī tas, cik gadu ir transporta līdzekļa īpašniekam. Apdrošinātāji mēdz noteikt piemaksas jaunākiem šoferiem, jo viņiem ir mazāka pieredze, tātad arī jārēķinās ar augstāku negadījumu izraisīšanas risku. Tas nozīmē, ka svarīga loma ir arī auto īpašnieka vadītāja stāžam. Daži apdrošinātāji mēdz ņemt vērā arī transporta līdzekļa īpašnieka dzimumu.

Tie autovadītāji, kuri ir reģistrējuši savus spēkratus Rīgā vai tās apkārtnē, par OCTA polisi maksās vairāk, jo šajā teritorijā ir aktīvāka satiksme, līdz ar to arī biežāk notiek avārijas.

Apdrošinātāji nosaka, ka arī automašīnas pielietojumam ir nozīme OCTAS cenas izvērtēšanā. Tiem spēkratiem, kuri tiks izmantoti darba vajadzībām, apdrošināšana būs dārgāka.

Viens no svarīgākajiem kritērijiem, kuru apdrošinātāji ņem vērā, aprēķinot OCTA polises cenu, ir Bonus Malus klase, kura autovadītājus iedala riskantajos un mazāk riskantos. Šeit nozīme ir autovadītāja apdrošināšanas un izraisīto negadījumu vēsturei.

Neatkarīgi no tā, vai iegādājaties auto, kurš tiks izmantots darbam būvniecībā vai arī brīvdienu izbraukumiem, vienmēr parūpējaties, lai jums būtu apdrošināšana, jo tā var palīdzēt atrisināt daudzas negaidītas un nepatīkamas situācijas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *